TRABZON E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU EĞİTİM BİRİMİ

            Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Biriminde Öğretmen Odası, Dershane, Kütüphane, Spor Salonu ve Konferans Salonu bulunmaktadır. Kurumda iki öğretmen görev yapmaktadır.

            Eğitimi birimine ait Doğalgaz, Bilgisayar, Sıhhi Tesisat Kurs Atölyeleri bulunmaktadır.

            Bakanlığımız Genelge ve Eğitim Haritası rehberliğinde belirlenen standartlar çerçevesinde Eğitim-Öğretim, Sosyal Kültürel ve Sportif faaliyetler yürütülmektedir.       

Birinci kademe okuma-yazma kurslarına 3 hükümlü/tutuklu, ikinci kademe okuma-yazma kurslarına 3 hükümlü/tutuklu devam etmektedir. Açık İlköğretim Okulunda 28 hükümlü ve tutuklu, Açıköğretim Lisesinde 77 hükümlü ve tutuklu, Açıköğretim Fakültesinde 18 hükümlü ve tutuklu öğrenim görmektedir.

            Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak, hükümlü-tutukluların talepleri doğrultusunda Meslek Edindirme kursları açılmaktadır.

            Psiko-Sosyal Yardım Servisi ile birlikte Kurum imkânları doğrultusunda Sosyal ve Kültürel faaliyetler yürütülmektedir (Bu faaliyetler kapsamında Müzik Konseri, Tiyatro, Önemli Günlerin kutlanması gibi çalışmalar yapılmaktadır).

            Eğitim Birimi bünyesinde mevcut bulunan Kütüphanede 6800 civarında kitap bulunmakta olup, tasnif sistemine göre düzenlenmiştir. Hazırlanan kitap listeleri bütün odalara dağıtılmış ve hükümlü-tutukluların kitap talepleri günlük karşılanmaktadır.

            Çok amaçlı Spor Salonunda yapılan program çerçevesinde her oda haftada en az bir saat spor yapabilmektedir. Ayrıca her dönem voleybol, masa tenisi, satranç ve dama turnuvaları olmak üzere 4 dalda turnuvalar düzenlenmektedir. Turnuva birincilerine yapılan törenlerle ödülleri takdim edilmektedir.

            Bakanlığımızın Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu için hazırlamış olduğu “Eğitim Haritası” içerisinde yer alan bütün dallarda Eğitim-Öğretim düzenli olarak sürdürülmektedir.

            Eğitim Biriminin hazırlamış olduğu yıllık plan çerçevesinde her ay dini ve genel konulu olmak üzere iki konferans, her ay bilgi yarışması ve münazara, kapalı devre sistemi ile her hafta bir film gösterimi yapılmaktadır.

            Sivil Toplum Kuruluşları ile düzenli olarak görüşmeler yapılarak, bu kuruluşların kurumda yürütülmekte olan faaliyetlere katkıları sağlanmaktadır.

            Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yürütülen faaliyetlerin kamuoyu ile paylaşılması için bu çalışmalar basına yansıtılmaktadır.

 

 


Trabzon E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
 Webmaster : Taner ŞEN
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.