Yerel Kanal KAÇKAR TV nin  düzenlediği müzik eğlence programından görüntüler.


 
           Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Salıverilme Öncesi Mahkum Gelişimi Programı’nın 2. grubu tamamlandı.
           Psiko-Sosyal Yardım Servisi Elemanları İnfaz ve Koruma Memuru Semra KARSLI ile İnfaz ve Koruma Memuru Sedat Fevzi ÖZMEN uygulayıcılığında Temmuz-Ağustos aylarında 10 oturum gerçekleştirildi. 28.08.2008 tarihinde Kurum 2. Müdürü Zihni GÜNGÖR’ ün katılımıyla Katılım Belgesi Töreni düzenlendi. Programı başarıyla tamamlayan 8 hükümlüye belgeleri dağıtıldı.
       


 
           23.09.2008 tarihinde Trabzon E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda "İFTAR YEMEĞİ" verildi.
           İftar yemeğine Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Sayın Birol ÇELİK, Trabzon Adliyesi Hakim ve Savcıları, Yazı İşleri Müdürleri ile Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları katılmıştır.


 
            Kurum Personeli emekliye ayrılan Kurum Müdürü Sayın Zihni BAŞ onuruna 29.08.2008 Cuma günü saat 19:00 da Akçaabat Körfez Restorant'ta bir veda yemeği vermiştir.
            Yemeğe Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Ali CAN, Cezaevi Savcısı Sayın Birol ÇELİK, Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu Üyesi Sayın Tayfun SEZEROĞLU, Trabzon Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Sayın Abdullah DEMİRCİ, Antalya L Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sayın Naci YILDIZ ve çok sayıda kurum personeli katılmıştır


 

             Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Salıverilme Öncesi Mahkum Gelişimi Programı’nın 2. grubu tamamlandı.
              Psiko-Sosyal Yardım Servisi Elemanları İnfaz ve Koruma Memuru Semra KARSLI ile İnfaz ve Koruma Memuru Sedat Fevzi ÖZMEN uygulayıcılığında Temmuz-Ağustos aylarında 10 oturum gerçekleştirildi. 28.08.2008 tarihinde Kurum 2. Müdürü Zihni GÜNGÖR’ ün katılımıyla Katılım Belgesi Töreni düzenlendi. Programı başarıyla tamamlayan 8 hükümlüye belgeleri dağıtıldı. 
           Kurum 2. Müdürümüz Ahmet DEMİR için düzenlenen veda yemeği düzenlendi.


 

         Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çocuk hükümlü ve tutuklulara uygulanan Kısa Grup Çalışmaları tamamlandı. 
  Babalar Günü münasebeti ile kurumumuzda 13 Haziran 2008 Cuma günü yöresel kanallarımızdan KAÇKAR TV’nin katılımıyla bir kutlama programı gerçekleştirilmiştir.
           Programa Cezaevi Savcısı Sayın Birol ÇELİK, Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu Başkan ve Üyeleri, Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri ve çalışanları ile çok sayıda hükümlü ve tutuklu katılmıştır.
           Programın ilk bölümünde KAÇKAR TV sanatçıları tarafından bir müzik dinletisi sunulmuştur.
           Programın ikinci bölümünde kurumumuzda 2008 yılı 1. Dönemde düzenlenen Masa Tenisi, Satranç ve Dama turnuvalarında birinci olanlara ödülleri verilmiştir. Masa Tenisi şampiyonu Hük. Orhan DURMAZ, Satranç      şampiyonu Hük. Arslan KALAYCI, Dama şampiyonu Hük. Nejdet KILIÇ’a ödüllerini İzleme Kurulu Üyesi Sayın Osman ABANOZ takdim etmiştir.
           Günün anısına kurumumuzdaki tüm babalar adına Hük. Adem Ali KIZILAY’a İzleme Kurulu Başkanı Sayın Hamit ŞİMŞEK bir buket çiçek takdim ederek kurumumuzdaki tüm babaların babalar gününü kutladığını belirtmiştir.
            Programın son bölümünde KAÇKAR TV yetkili ve müzisyenlerine günün anısına Cezaevi Savcısı Sayın Birol ÇELİK tarafından birer buket çiçek takdim edilerek katılımlarından dolayı teşekkür edilmiş ve tüm babaların babalar günü kutlanmıştır.
            Program kapanış konuşması ile son bulmuştur. 


 
          Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Öfke Kontrol Programı’nın 2. ve 3. grubu tamamlandı.
 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

          11 Mayıs Anneler Günü münasebeti ile Kurumumuzda 9 Mayıs 2008 Cuma Günü bir kutlama programı gerçekleştirilmiştir.
           Programa Trabzon Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayı Ali CAN, Ceza İnfaz Kurumu İzleme üyeleri, Türk Anneler Derneği Trabzon Şubesi Başkan ve Üyeleri, Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri ve çalışanları ile çok sayıda hükümlü ve tutuklu katılmıştır.
          Programa Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunuşu ile başlanılmıştır. Günün anlamı ile ilgili bir konuşma yapan İnfaz ve Koruma Memuru Semra KARSLI, konuşmasında Anneler Gününün nasıl ortaya çıktığını vurgulamıştır.
          Ceza İnfaz Kurumu Müzik kolu dört türküden oluşan bir Halk Müziği sunumu yapmıştır.
           Bayan hükümlü ve tutuklulardan Yasemin TEK, Melek DAĞ, Esra YILDIRIM, ve Aida KUTBAEVA "Anne" Konulu çeşitli şiirleri okumuşlardır.
          Trabzon yerel müzik ekibi Mest Müzik Grubu  Sanatçısı Sayın Mustafa BOZTÜRK onüç şarkıdan oluşan bir Türk Sanat Müziği konseri sunmuştur.
          Programın son bölümünde Türk Anneler Derneği Trabzon Şubesi Başkan ve üyeleri getirmiş oldukları gülleri bayan hükümlü-tutuklular ile Bayan İnfaz ve Koruma Memurlarına takdim ederek Anneler Günü kutlanmıştır.
          Günün anısına Trabzon Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Ali CAN, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Sayın Mustafa BOZTÜRK'e bir buket çiçek takdim ederek konserinden dolayı teşekkür etmiştir. Sayın Ali CAN yapmış olduğu konuşmada tüm hükümlü ve tutuklu bayanların Anneler Gününü kutlamıştır.
           Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu Üyesi Sayın Tayfun SEZEROĞLU'da günün anısına çocuk tutuklu Esra YILDIRIM'a bir buket çiçek takdim ederek tüm hükümlü ve tutuklu bayanların Anneler Gününü Kutlamıştır.
           Program kapanış konuşması ile son bulmuştur. 
           Adliyemiz hakim ve Cumhuriyet savcıları ve Ceza İnfaz Kurumumuzun katkılarıyla  Beşirli Mahallesi Tanjant Köprüsü yanında oluşturulan Adalet Ormanı'na fidan dikildi.     


 

            Yaklaşık birbuçuk dönüm arazi üzerine 45 adet kivi, 30 Adet elma, armut ve diğer meyva fidanları yapılan törenle dikilmiştir.
            Yapılan tören Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları Sayın Dursun Kaya GÜLEÇ, Sayın Namık ÖZDEMİR, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Sayın Birol ÇELİK, Trabzon Adliyesi Hakim ve Savcıları, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sayın Zihni BAŞ ve Ceza İnfaz Kurumu çalışanları katılmışlardır


 
          8 Mart Dünya Kadınla Günü dolayısı ile Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bayanlar bölümünde bir kutlama programı düzenlenmiştir.
Programın düzenlenmesinde
          Trabzon Lions Kulübü yetkililerinde beş bayan katılmıştır. Lions Kulübü tarafından getirilen pastalar hükümlü ve tutuklu bayanlara takdim edilmiştir. Ayrıca annelerinin yanında kalmakta olan 2 küçük çocuğa da hediyeler verilmiştir. Bir hafta önceden "Toplumda Kadın" konulu kompozisyon yarışması düzenlenmiş. Birinci, İkinci ve Üçüncü olan eserler ödüllenmiştir. Bayanlara yönelik açılacak olan Saz Bağlama Kursunda kullanılmak üzere bir adet saz hediye edilmiştir
 


 
          Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların moral değerlerini yükseltmek amacıyla, 07.03.2008 Cuma günü Trabzon Yerel Televizyonu KADIRGA Tv tarafından müzik ve eğlence programı düzenlenmiştir.
          Programa; Trabzon Belediye Başkanı Sayın Mehmet Volkan CANALİOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Sayın Birol ÇELİK, Trabzon Adliyesi Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu Üyeleri, Ceza İnfaz Kurumu çalışanları ile hükümlü ve tutuklular katılmıştır. Programa Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN'ın kurumda yürütülmekte olan Eğitim-Öğretim, Sosyal-Kültürel ve Sportif Faaliyetler hakkında yaptığı konuşmadan sonra 2007 yılı 4. dönem içerisinde düzenlenen voleybol, masa tenisi, satranç ve dama turnuvalarında 1. olanlara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ödüller takdim edilmiştir. Programın 2. Bölümünde KADIRGA Tv sanatçıları tarafından sunulan Müzik ve Folklor gösterisi izlenmiştir.
          Programın son bölümünde KADIRGA Tv yetkili ve sanatçılarına günün anısına çiçek takdimi yapılmıştır. Trabzon Belediye Başkanı Sayın Mehmet Volkan CANALİOĞLU tarafından getirilen güller 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile bayan infaz ve koruma memurları ile hükümlü ve tutuklulara takdim edilmiştir.
 


 

            Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 02.01.2008 – 25.01.2008 tarihleri arasında İnfaz ve Koruma Memurları İçin Bilgilendirme Programı uygulandı. Kurum Psikoloğu Fatma İrem DEĞERLİ uygulayıcılığında 5 oturum gerçekleştirildi. Kurum personeli arasından seçilen 9 kişi programı başarıyla tamamladılar. Programın tamamlanmasının ardından 08.02.2008 tarihli katılım belgeleri dağıtıldı.  
 
            Avrupa Birliği’nin mali desteği ve UNICEF işbirliği ile yürütülen “Türkiye’de Çocuklar İçin İyi Yönetişim, Koruma ve Adalete Doğru Projesi (ARDIÇ Projesi)” 7 adet Psiko-Sosyal Destek Programı ile 2 adet Çocuklara Yaklaşım ve Yönetim Becerileri Programını içermektedir. İnfaz ve Koruma Memurları İçin Bilgilendirme Programı da Ardıç Projesi kapsamındaki programlardan biridir. 
          Kurumumuzda hükümlü ve tutuklulara 19.12.2007 tarihinden itibaren BADMİNTON KURSU verilmeye başlanmıştır.


 
          Trabzon Tv neşeli dakikalar ekibi tarafından 28.11.2007 Çarşamba günü saat 14:00 da hükümlü ve tutuklulara müzik konseri sunulmuştur.
            Programa Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Rıza CAN, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Sayın Birol ÇELİK, Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu Başkan ve üyeleri, Trabzon Çocuk Mahkemesi Başkanı, Trabzon Adliyesinden Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Cezaevi çalışanları, hükümlü ve tutuklular katılmıştır.
            Sanatçı İsmail YAZICIOĞLU, Sanatçı İbrahim KUMRU tarafından çeşitli parçalar seslendirilmiştir. Oyun havaları eşliğinde hükümlü ve tutuklular folklor oynamışlardır.
            Programın sonunda günün anısına Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Rıza CAN, Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu Başkanı Hamit ŞİMŞEK ve Ceza infaz kurumu savcısı Sayın Birol ÇELİK tarafından sanatçılara birer buket çiçek takdim edilmiştir.
            Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN yapmış olduğu konuşmada programdan çok memnun olduğunu belirterek Trabzon Tv yönetici ve sanatçılarına teşekkürlerini sunmuştur.


 

          

           Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Kenan İPEK ve İş Yurtları Daire Başkanı Sayın Kürşat HAMURCU 23.11.2007 Cuma günü Trabzon E Tipi Kapalı ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek denetimlerde bulunmuştur.
            Sayın Kenan İPEK ve Sayın Kürşat ARMUTÇU ‘ nun yanı sıra Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Ali CAN ve Cumhuriyet Savcısı Sayın Birol ÇELİK’ te eşlik etmişlerdir.
            Sayın İPEK ve HAMURCU önce Kurumda yeni yapılan Psiko-Sosyal Servisi gezerek yapılan faaliyetler hakkında bilgi almışlardır. Daha sonra sırasıyla Spor salonu, Eğitim Birimi ve İş Atölyelerini gezerek yetkililirden çalışmalar hakkında bilgi almıştır.
            Sayın Kenan İPEK Kurum Kütüphanesinde ayrıca 2007 ÖSS sınavında başarılı olan çocuk tutuklu İsmail ÖZTEL ile Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans Diploması alan Hükümlü Süverkan PEKER’ e kendi adına yaptırılan birer plaket takdim ederek öğrencilerin başarılarını kutlamıştır.
            Sayın Kenan İPEK ve Sayın Kürşat HAMURCU kurumun değişik bölümlerinde incelemeler yaparak Kurumun bazı bölümlerinin fiziken güçlendirilmesi gerektiğini belirtmişlerdir.
            Kuirumda yürütülen Eğitim-Öğretim, Sosyal-Kültürel ve Sportif faaliyetler hakkında bilgi alan yetkililer çalışmalardan memnun olduklarını belirtmişlerdir.
            Bayan bölümü, çocuk bölümü ve yetişkin odalarını da ziyaret eden yetkililer hükümlü ve tutuklularla da ayrı ayrı ilgilenerek bir taleplerinin olup olmadığını sormuşlardır.

            Sayın İPEK ve Sayın HAMURCU daha sonra yeni açılan Akçaabat Açık Ceza İnfaz Kurumuna geçerek incelemelerde bulunmuşlardır.

  
          Trabzonspor'dan çocuk tutuklu ve hükümlülere eşofman yardımı yapıldı.


 
          Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda  20.07.2007-09.11.2007 tarihleri arasında Öfke Kontrol Programı uygulandı. 


 
         Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 06.07.2007-19.10.2007 tarihleri arasında çocuk hükümlü ve tutuklulara  "İYİYE DOĞRU" Öfke Kontrol Programı uygulandı.  


 
          17.07.2007 tarihinde düzenlenen mini futbol turnuvası 01.08.2007 tarihinde 5 takıma kupa verilmiştir.    
          Trabzon Belediyesinin katkılarıyla kurumumuz bahçesinde bulunan ATATÜRK büstü ve çevresi yeniden düzenlenmiş olup, 13.07.2007 tarihinde yapılan törenle açılmıştır.    
          13.07.2007 tarihinde kurumumuzda Müzik eğlence ve plaket takdim töreni düzenlenmiştir.
          13.05.2007 tarihinde kurumumuzda Anneler Günü Kutlama Programı düzenlenmiştir.
 
          23.04.2007 tarihinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kurumumuzda kutlanmıştır.
      
         
08.03.2007 tarihinde kurumumuzda Dünya Kadınlar Günü Kutlanmıştır.
 


Trabzon E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
 Webmaster : Taner ŞEN
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.