TRABZON E TİPİ KAPALI ve AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU;         Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 1976 yılında hizmete girmiş, Merkez Bahçecik Mahallesi Refik Cesur Caddesi 46 ada, 90 pafta ve 85 parsel üzerinde 18920 m² arsa üzerine kurulu 9250 m² si kapalı alan olarak inşa edilmiş olup, şehir merkezine yaklaşık olarak 3 km mesafededir. Cezaevimize şehir merkezinden, Atatürk Alanı (Meydan Parkı) tanjant köprüsü altından dolmuş  kalkmaktadır.

        Cezaevimize gelen ziyaretçiler ve misafirler için kayıt bekleme salonu, kayıt salonunda 100 kişiye yetecek şekilde kilitli eşya dolabı, bekleme salonunda ise masa, sandalye, televizyon, çay ocağı, ilan ve bilgilendirme panosu mevcuttur.         

        Cezaevimiz içerisinde hükümlü ve tutuklular için çok amaçlı spor salonu, Hobi Odası, Kütüphane, Konferans Salonu, Mutfak, Soğuk hava deposu , Sebze Ayıklama Yeri, Çamaşırhane Kiler bölümlerinde oluşmaktadır. Cezaevimizde Cilt Atölyesi, Kundura Atölyesi, Mobilya Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Terzi Atölyesi, Çay Ocakları, Kantin ve Mutfak olmak üzere çeşitli iş kolları mevcuttur.  Bu iş kollarında hükümlü ve tutuklular sigortalı ve ücretli olarak çalışmaktadırlar.

Amacımız

         Devletimizin Sosyal Devlet politikası gereğince asli hizmetlerden olan Adalet Hizmetleri ve bu hizmetlerin destek ünitesini oluşturan infaz kurumların biri olarak; tüm hükümlü ve tutukluları topluma kazandırma faaliyetlerinin her aşamasına katarak, topluma dönüşlerine zemin hazırlamak bilgili, becerikli ve kendine güvenen bireyler olmasına fırsat tanımak ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Türkiye idealine ulaşmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumlulukları ile haklarını bilen kişiler olarak tahliye sonrası yaşama hazırlamaktır.

Değerlerimiz


     Bütün çalışmalarımızın odak noktasında hükümlü ve tutuklular ile kurumun personeli vardır.
Biz;
     Hükümlü ve tutuklulara hizmet için buradayız.
Biz;
     Personeli eğitmek ve sorunlarını dinlemek için buradayız.
Kendimize ve birbirimize güveniriz.
Biz;
Sevgi dolu, Hoşgörülü ve Anlayışlıyız.
Biz;
Niteliğin nicelikten üstün olduğunu savunuruz.
Biz;
Tüm çalışanlar, hükümlü ve tutuklular ile aileler ilişkisinde güven ortamı oluştururuz.
Biz;
Her hükümlü ve tutuklunun farklı özellikler taşıdığını ve bu farklılıkların bir zenginlik kaynağı olduğuna inanırız.
Biz;

        Ceza infaz kurumunda bulunulsa bile, yaşamın devam ettiğini, umut ve beklentilerin bitmediğini, özlemlerin ve sabrın olgunlaştırdığı hükümlü ve tutukluları yetiştirmeyi kendimize görev kabul ettik.

Vizyonumuz

          Ceza infaz kurumu koşullarında bile verilen yaygın eğitim hizmetlerine katılarak; kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen hükümlü ve tutukluların yetiştiği; akla ve bilime dayalı öğretim ağırlıklı eğitim ortamında hayata ve topluma geri dönüşe hazırlandığı ceza infaz kurumu yaşam süreci sırasında ve sonrasında uyum sağlamada köprülerin kurulduğu, her kademede çalışan memurlarına kadar; ceza infaz kurumu tüm çalışanları, hükümlüler, tutuklular, aileleri, ziyaretçilerinin ve sivil toplumun desteğiyle MODEL KURUM olma misyonunu kesintisiz devam ettirmektedir.

 

 


Trabzon E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
 Webmaster : Taner ŞEN
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.